- 4 feb 2012 Gem feest!
- 30 jan 2012 Haal je GEM feest invite op Facebook
- 4 okt 2011 Gemeentemuseum wordt partner in ArtTube
- 1 okt 2011 GEM Feest!
- 3 sep 2011 Wordt in Stijl² ontvangen!
- 26 jul 2011 Win 1 van de 7 door Wurm gesigneerde Schiffer posters!
- 24 jun 2011 ARTBOMB bij GEM
- 24 jun 2011 Word ook One Minute Sculpture
- 21 jun 2011 Erwin Wurm opbouwfoto’s
- 24 mrt 2011 Achter de schermen: Marcel Dzama (video)
nieuws & activiteiten
Wordt in Stijl² ontvangen!
3 sep 2011
Word in stijl ontvangen! Het GEM/Fotomuseum en Gemeentemuseum Den Haag staan tijdens Museumnacht 2011 geheel in het teken van ‘Stijl²’. Betreedt het museum over de rode loper en in het licht van de spotlights.
GEM/Fotomuseum
Er is genoeg te doen in GEM en Fotomuseum. Het Nationale Toneel speelt ‘Land zonder woorden’
TV Wartburg komt voorrijden met hun ‘kleinste en opmerkelijkste televisiezender van Nederland’ vol swingende vintage videoclips,
Fotomuseumconservator Wim van Sinderen beantwoordt al je (fotogerelateerde) vragen in ‘Wim weet alles (over foto’s)’. Natuurlijk kun je jezelf ook uitleven als One Minute Sculpture bij Erwin Wurm’s The Beauty Business. traktaties zijn er in de vorm van Mondriaancocktails of een verfrissende verrassing van Professor Grunschnabel.
En er kan natuurlijk gedanst worden, Haagse talent DJ Vree verzorgt tot in de late uurtjes de beats.
in het Gemeentemuseum
Het Gemeentemuseum is tijdens de Museumnacht de plek voor ware fashionista’s en cultuurliefhebbers om zich te vergapen aan de stijlvolle tentoonstelling ‘Mode ♥ Kunst’.
De directeur van Het Gemeentemuseum Benno Tempel gaat in sneltreinvaart door het werk van Mondriaan in zijn lezing ‘Twenty minutes of Art/ Ten minutes for questions’ en de lezing ‘Liefde en inspiratie: de vrouwen in het leven van Piet Mondriaan’ gaat in op het leven en werk van de kunstenaar aan de hand van zijn vrouwen.
Laat je verrassen door stijl(loos) cabaret van Kristel Zweers, bekend van het BNN programma De Lama’s. Theatergezelschap De Appel brengt een spectaculaire ode aan de kunst en de vijver wordt verlicht door Chinese Wenslantaarns. Wat ga jij wensen?
Toe aan actie?
Vanwege de aftrap van de samenwerking met ADO kan er een balletje getrapt worden in het museum of doe de highlighttour. En last but not least inspireert de Victory Boogie Woogie van Mondriaan tot jazzy tunes van Kim Hoorweg. Tot slot bieden wij jou de kans om van de daken te schreeuwen dat jij deel uit maakt van Museumnacht bij Het Gemeentemuseum Den Haag. Update je facebook status, plaats jouw museumnacht foto’s online en twitter erop los. Laat jouw vrienden weten waar je bent bij Cloud Control!
Programma
Gem/Fotomuseum
het Nationale Toneel speelt Land zonder woorden -- 20.00 & 22.00
Wim weet alles (over foto’s) -- 20.00 -- 22.00
Wurm ‘one minute sculptures’ -- doorlopend
TV Wartburg -- 20.00 -- 23.00
DJ Vree -- 23.00 -- 01.30
Gemeentemuseum
Twenty minutes of art/ Ten minutes for questions (aula) -- 20.30 & 21.30
Liefde en Inspiratie: De vrouwen in het leven van Piet Mondriaan (aula) -- 21.00 & 22.00
Highlighttour -- doorlopend
Chinese drijflantaarns (vijver) -- 21.00 -- 01.30
De Appel speelt Bacchanten (vijver) -- 00.00
Stijl (loos) cabaret van Kristel Zweers (erezaal) -- 21.00 & 23.00
Jazz voor de Victory van Kim Hoorweg -- 22.30
ADO Museum/ panna kooi (hal) -- doorlopend
Cloud control/cocktails/ijs (hal) -- doorlopend

